47% Latvijas iedzīvotāju biežāk mazgā rokas, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu

 

47% Latvijas iedzīvotāju biežāk mazgā rokas, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu

Janvārī veiktā pētījumā noskaidrots, ka roku mazgāšana ir viena no populārākajām preventīvajām darbībām, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu.

Lūgti norādīt, vai veic kādas preventīvas darbības, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk norādījuši, ka biežāk mazgā rokas un vēdina telpas (47%), lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus (36%), kā arī lieto augu valsts produktus imunitātes stiprināšanai (31%). Salīdzinot ar pagājušā gada nogali, kad iepriekš tika uzdots šis jautājums, ir būtiski pieaudzis to iedzīvotāju īpatsvars, kuri, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, biežāk mazgā rokas un vēdina telpas (no 37% uz 47%), kā arī lieto vitamīnus un uztura bagātinātājus (no 31% uz 36%). To atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS veiktais pētījums.

Salīdzinoši bieži iedzīvotāji norādījuši, ka, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu (29%), izvairās no publisku pasākumu apmeklēšanas (22%), nodarbojās ar sportu (19%). Salīdzinot ar pagājušā gada nogali, ir būtiski samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, ir iegādājušies sezonai atbilstošu apģērbu (no 36% uz 29%).

Piektā daļa (19%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka nekādas preventīvas darbības neveic, lai izvairītos no saslimšanas ar gripu. Salīdzinot ar 2016. gada nogali, šis rādītājs ir būtiski samazinājies (no 25% uz 19%).

PAREIZAS ROKU MAZGĀŠANAS SOĻI pieejami TE

Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar TNS laikā no 2017. gada 24. līdz 26. janvārim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 Latvijas iedzīvotājus ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Kantar TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā Kantar TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekts Drogas