Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs sastopami Bērnu slimnīcā

 

Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs sastopami Bērnu slimnīcā

Par godu Vispasaules Roku mazgāšanas dienai, kura tiks atzīmēta 15. oktobrī, veikalu tīkls Drogas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pirmā stāva vestibilā 12.oktobrī atklāja īpaši apgleznotu sienu ar Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekta tēliem Ziepju Burbulīti un Neganto Mikrobu. Sienas izmērs ir 18 m2 un tā katru dienu apmeklētājiem atgādinās par roku mazgāšanas svarīgumu.

Abu tēlu autore ir četru bērnu māmiņa Zinta Krakopa – tie radīti jau projekta sākumā 2014.gadā, un nu tēli sākuši jaunu dzīvi BKUS telpās. Ar radošu un atsaucīgu mākslinieku palīdzību zīmējums tapis grafiti tehnikā – ar krāsas baloniņiem – vienas nakts laikā. BKUS gadā vidēji apmeklē ap 200 000 cilvēku, un turpmāk košais zīmējums uzskatāmi parādīs visus 8 roku mazgāšanas soļus.

Svinīgo pasākumu atklāja BKUS valdes locekle Ināra Bluķe, pasniedzot Drogas pārstāvjiem pateicības diplomu par labajiem darbiem BKUS un aktivitātēm roku higiēnas izcelšanā jau vairākus gadus. Turpinājumā Drogas darbinieku iemiesotie tēli Ziepju Burbulīte un Negantais Mikrobs pārbaudīja bērnu zināšanas par roku mazgāšanu, Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādes „Rotaļa” bērni kopā ar pedagoģi Ingu Rasmani sniedza muzikālus priekšnesumus un noslēgumā abi tēli ar brīvprātīgajiem ciemojās vairākās nodaļās, dāvinot veselīgus našķus, krāsojamās lapas un ziepītes.

Rudenī, iestājoties vēsākam laikam, ir īpaši svarīgi mazgāt rokas. Katru gadu mediķi atgādina – netīras rokas un uz tiem esošie mikrobi, baktērijas un vīrusi bieži vien ir vairāku slimību cēlonis. Uz mūsu rokām atrodami daudz un dažādi slimību ierosinātāji. Sabiedriskās vietās – transportā, skolās, bērnudārzos un mūsu darba vietās – norit intensīva cilvēku aprite. Nemazgājot rokas, būtiski pieaug iespēja saslimt ar gripu, caureju un pat hepatītu. Kā lieliem, tā maziem jāmācās saprast, ka roku mazgāšana nav tikai kaitinošs atgādinājums, bet ir iespēja visvienkāršākajā veidā pasargāt sevi.

Lai arī roku mazgāšana šķiet pašsaprotama ikdienas sastāvdaļa, daudzi bērni nav iemācīti vai nevēlas regulāri mazgāt rokas. Tādēļ, lai mainītu sabiedrības paradumus un aktualizētu roku higiēnas nepieciešamību, Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekta ietvaros jau ceturto gadu organizē dažādas aktivitātes šīs tēmas izcelšanai.

Šogad BKUS telpās atklāts ne tikai sienas zīmējums – tāpat poliklīnikas telpās uzlīmēta 2 metrus gara spēle „Klasītes”, kas ļaus jautrāk un aktīvāk pavadīt laiku gaidot pieņemšanu pie ārsta, BKUS rotaļu istabās bērniem būs pieejamas krāsojamās lapas un plakāti ar roku mazgāšanas soļiem, visu oktobri TV ekrānos tiks rādīts mācību video par roku mazgāšanu, ar pediatru palīdzību vecākiem un bērniem tiks izsniegtas 3 000 ziepītes un informācija par roku mazgāšanu.

Vēl 2 000 ziepes ar projektā iesaistīto Drogas brīvprātīgo darbinieku palīdzību tiks nogādātas uz reģionālajam slimnīcām Jēkabpilī, Dobelē, Cēsīs, Daugavpilī, Smiltenē, Jelgavā, Aizkrauklē un Liepājā. Līdz ar ziepēm bērni saņems krāsojamās lapas, savukārt vecāki – noderīgu informāciju par roku mazgāšanu. Ziepes, kuras pārbaudītas arī Veselības inspekcijā, nodrošina zīmols Fa.

Kopš 2014. gada Vispasaules roku mazgāšanas diena ir „izaugusi” par Vispasaules roku mazgāšanas mēnesi, kura laikā vismaz 80% Drogas darbinieku visā Latvijā visdažādākos veidos iesaistās projekta iedzīvināšanā – iejūtoties tēlu lomās, ciemojoties bērnudārzos un slimnīcās, palīdzot pasākumu organizēšanā, gatavojot paciņas ar materiāliem un līmējot uzlīmes, kļūstot par dīdžejiem un fotogrāfiem, kā arī projekta vēstnešiem, kuri informāciju par roku mazgāšanu izplata veikalos, savai ģimenei un draugiem.

Foto autors Raimonds Birkenfelds.Drogas korporatīvās sociālās atbildības projekts Drogas