Vai zini, kas dzīvo zem taviem nagiem?

 

Vai zini, kas dzīvo zem taviem nagiem?

Roku mazgāšana ir pirmais solis, lai cīnītos ar visiem netīrumiem un baktērijām, kas atrodas uz rokām. Bet, vai tu atceries arī par nagiem un to, kas atrodas zem tiem?

Droši vien esi dzirdējis, ka roku mazgāšana ir solis pretī tīrībai un vīrusu iznīcināšanai, kas atrodas uz rokām. Taču nekad nav iespējams rokas padarīt tik tīras, lai nodrošinātu pilnīgu baktēriju iznīcināšanu, tāpēc, piemēram, ārsti un medmāsiņas savā darba ikdienā lieto cimdus, kuri ir sterilizēti. Bet, ja domājam, ka visvairāk baktēriju atrodas uz pirkstu galiem, tā nebūt nav, jo visvairāk baktēriju slēpjas tieši zem nagiem. Un, katram ir gadījies izmisīgi tīrīt un kopt nagus, bet netīrumi nemazinās. Tas nozīmē, ka tie ir atraduši visērtāko un patīkamāko vidi jeb “guļ zemnaga gultiņā”.

Jau kopš 1980.gada zinātnieki pēta to, kur visvairāk uzkrājas baktērijas uz plaukstām. 1988.gadā zinātnieki no Pensilvānijas Universitātes Dermatoloģijas katedras, pētot 26 pētījuma brīvprātīgos dalībniekus, atklāja, ka vieta zem nagiem ir tā, kurā baktērijas īpaši mīl vairoties, turklāt nepārspējamā ātrumā.

Bet ne jau tikai baktērijas ir tās, kas dzīvo zem nagiem. Zem tiem dzīvo arī atmirušās ādas šūnas, dažādi netīrumi un baktērijas, kuras ir infekciju pārnēsātājas. Lai to mainītu, iesakām:

Apgriez nagus!

Nagi, lai arī īsi apgriezti, ir mājvieta tūkstošiem bakteriju koloniju. Gari nagi, neraugoties uz skaisto manikīru, ir īsta netīrumu un baktēriju paradīze. Sanfrancisko Universitātes pētnieki, veicot pētījumu 2006.gadā, apstiprina, ka 98% cilvēki ar gariem nagiem ir baktēriju pārnēsātāji. Savukārt tiem, kuriem ir īsi nagi, tāda paša tipa baktērijas tika novērotas tikai 18% pētījuma dalībnieku. Tas pats attiecas uz lakotiem nagiem un mākslīgajiem nagiem – tie pievelk daudz vairāk baktēriju nekā dabīgie nagi.

Negrauz nagus un nekošļā tos!

Zem taviem nagiem dzīvo divas reizes vairāk baktēriju nekā uz plaukstām, tāpēc nagu graušana vai pirkstu košļāšana ir tiešs ceļš, lai baktērijas nonāktu mutē un tavā organismā, veicinot mutes vai rīkles gļotādas iekaisuma veidošanos. Nagu graušana, starp citu, nodara kaitējumu taviem zobiem – tie sāk šķelties, kļūst jutīgāki, kā arī veicina smaganu iekaisuma veidošanos.

Roku kopšanā izvēlies lietot mitrinošās eļļas

Jā, tieši tā! Barojošie roku krēmi, lai cik patīkami nebūtu, padara ādu taukainu un vidi zem nagiem lipīgu, kas baktērijām ir patīkami. Tāpēc, lai nevairotu tās, ikdienā izvēlies kopt rokas ar mitrinošajām eļļām uzreiz pēc roku mazgāšanas.

 

Izmantotie avoti:

www.bbc.com

www.bustle.com

www.fashion.telegraph.co.uk

www.womenshealthmag.comDrogas korporatīvās sociālās atbildības projekts Drogas